Στο Paradise Park για την ημέρα σχολικού αθλητισμού

Την Τρίτη 10/10/2023, το σχολείο μας επισκέφτηκε το αθλητικό κέντρο Paradise Park. Ήταν μια απίστευτη εμπειρία καθώς όλο το σχολείο είχε την ευκαιρία να ασκηθεί σε διαφορετικά αθλήματα αλλά και να έλθει σε επαφή με τη φύση και τα ζώα της φάρμας, που υπήρχαν στο αθλητικό κέντρο.

Είδαμε γαλοπούλες, ελάφια, πόνυ, χήνες, παγώνια, γαϊδουράκια, κουνέλια, κατσικάκια, κότες.
Παιδιά από όλα τα τμήματα του γυμνάσιου δοκίμασαν τοξοβολία, ταεκβοντό, χορό, και ομαδικά αθλήματα όπως μπάσκετ, ποδόσφαιρο και βόλεϊ. Ενημερωθήκαμε για τους κανόνες και την ιστορία τον αθλημάτων και εξασκηθήκαμε στην ομαδική εργασία. Ο χώρος διέθετε πλήθος γηπέδων και χώρους χαλάρωσης. Αθληθήκαμε,παίξαμε, συζητήσαμε και γενικά απολαύσαμε τις παρέες μας και τη φύση.
Η εκδρομή αυτή θα μείνει αξέχαστη για όλους τους μαθητές/μαθήτριες και ελπίζουμε να επαναληφθεί και στα επόμενα χρόνια.

Άρθρο μαθητή