Εκπαιδευτικό πρόγραμμα της Helmepa

H HELMEPA διοργάνωσε την Έκθεση Ocean Aware με έργα ζωγραφικής της ΠΗ «Μην ψαρώνεις! Μπορούμε να σώσουμε τις θάλασσες» και τα έργα Εικαστικής Τέχνης Γυμνασίου – Λυκείου «Αγαπώ τη θάλασσα».

oplus_1048576

Η έκθεση  πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα Stelios Conference Hall – Cine Paris , ΚΥΔΑΘΗΝΑΙΩΝ 22, ΠΛΑΚΑ.

Τη Δευτέρα 27/05/2024  οι μαθητές της Α τάξης επισκέφθηκαν την έκθεση και στελέχη της HELMEPA έκαναν παρουσιάσεις που αφορούν την κλιματική αλλαγή και τη βιώσιμη ανάπτυξη. Η παρουσίαση συνοδεύτηκε με λεμονάδα, μπόμπα, παγωτό, νερό για τα παιδιά.

Περάσαμε υπέροχα!!!

Τουρνουά Σκάκι

Τη Δευτέρα 27/5/2024, η ομάδα Σκάκι του σχολείου μας, συμμετείχε στο τουρνουά που διοργάνωσε το 40ο Γυμνάσιο Αθήνας στο Σχολικό Συγκρότημα της Γκράβας.

Την ομάδα αποτελoύσαν οι μαθητές: Παναγιώτης Καρλής, Χαράλαμπος Κελέσης και οι μαθήτριες: Βασιλική Τσαπρούνη, Αθηνά Ξηρογιάννη, Παρασκευή Δαμαρλή και Φιλαρέτη Κωστοπούλου.

Ήταν μια εξαιρετική εμπειρία και οι εντυπώσεις ιδιαίτερα θετικές και γεμάτες ενθουσιασμό για όλα τα παιδιά!